Grūstuvė ŽEMIŠKA

65,00 

Grūstuvė „Žemiška“ – ilgai brandintas ir tobulintas kūrinys. Įkvėpta senovės baltų kultūros ir ritualų. Grūstuvė – kiekvienos šeimos, šeimininkės priešistorinė malūno ir girnų pramotė. Šiandien joje grūdame prieskonius, ritualinius grūdus. Grūstuvės naudojimas per tūkstantmečius tapęs ritualu, lėto gyvenimo simboliu. Užuot sumalę sėklas, mes jas lėtai triname piestele, kol išgauname trupinius ar miltus. Rankomis sutrintos sėklos turės priemaišų, molio dulkių, ir tik laikui bėgant, vis daugiau naudojant grūstuvę, joje trinant aliejingas kultūras, jos paviršius natūraliai prisisotins aromatų ir grūdų syvų, taps jūsų namų ir šeimos dalimi. Grūstuvėje apsigyvens ne tik jūsų namų dvasia, bet ir mikroflora.

Grūstuvė – tai namų skalsos ir sotumo simbolis.
Indas nulipdytas iš natūralaus lietuviško rankomis minkyto molio, praturtinant jį užpildais ir priedais, saikingai dekoruojant baltiškais raštais ir sidabru ir rūkinant uosio drožlėse raku technika. Molis natūraliomis priemonėmis tonuojamas, užgrūdinamas, o melsvi sidabro potėpiai ir trupinėliai išsilydo ir sublizga. Grūstuvė – tamsi, šiurkšti, išorėje matomi nelygumai, įtrūkimai, nutrupėjimai sukuriantys savitą, nepakartojamą reljefą.
Kiekvienas gaminys yra unikalus, tad net ir tokie patys indai skiriasi vienas nuo kito atspalviu, dekoru, tekstūra ir forma.

    • lipdyta rankomis;
    • vienetinė;
    • pažymėta autorės įspaudu;
    • diametras apie 12 cm;
    • aukštis apie 10 cm.

Liko 3 (galime užsakyti)