Smilkalai BITKRĖSLĖ, KIETIS ir PELYNAS

5,51 

Smilkalai BITKRĖSLĖ, KIETIS ir PELYNAS

Smilkalai BITKRĖSLĖ, KIETIS ir PELYNAS surišti iš laukinėje, žmogaus beveik nepaliestoje gamtoje augančių trijų augalų. Pirmasisi, mistiškomis istorijomis apipintas vaistinis augalas, žinomas ir naudojamas per amžius visame pasaulyje Anglijos žolynų sodeliai buvo neįsivaizduojami be bitkrėslės. Kiti du – tai pat puikiai pažįstami ir populiarūs: vaistas nuo daugelio ligų – pelynas (lot. Artemisia absinthium), ir jo brolis, gal ne toks stiprus, bet ne prastesnis – paprastasis kietis (lot. Artemisia vulgaris). Šias aromatines žoles smilkalams rišti renku laukinėse pievose ir pamiškėse, greta atokaus vienkiemio, netoli Dubysos ir Nemuno santakos.

Smilkalai BITKRĖSLĖ, KIETIS ir PELYNAS surinkti iš pamiškės, atsargiai, atsiprašant kiekvieno stiebelio, kerpant tik išvirtusius kerus, kuokštelius ir lapelius. Surinkusi glėbį, nešu visus žolynus į trobą, kabinu šalia besikūrenančios krosnies ir vytinu. Kai augalai nurimsta ir paklūsta, imu po stiebelį, glaudžiu vienus su kitais ir suku, vynioju.

Smilkalai BITKRĖSLĖ, KIETIS ir PELYNAS – ko ne pats stipriausias augalų derinys, smilkomas ar kitaip naudojamas norint atsikratyti ne tik negalavimų, kuriuos gali sukleti nešvarumai, užkratas ar juos pernešantys vabzdžiai, bet ir vsko, kas jus erzina, vargina ar kitaip trikdo. Nuo seno buvo tikima, kad ir bitkrėslė, ir pelynas padės varant kirminus, apsisaugojimui nuo ligų ir net piktų dvasių.

Smilkalai BITKRĖSLĖ, KIETIS ir PELYNAS kvepia intensyviai, šiek tike karsteli, tad šių aromatų derinys skatina susikaupimą, tinka meditacijai.

Smilkalai BITKRĖSLĖ, KIETIS ir PELYNAS skirti patalpų harmonizavimui, aromatizavimui, oro valymui, šiek tiek baido įkyrius vabzdžius.
Smilkalą rekomenduoju uždegti nuo žvakės liepsnos.

Rištiniuose smilkaluose nėra sintetinių ar pridėtinių dervų, tad natūralūs džiovinti, augalai turėdami savyje nedidelį kiekį drėgmės gali nustoti smilkti savaime po kelių ar keliolikos minučių, tačiau nepalikite smilkti smilkalų be priežiūros.

Smilkalai BITKRĖSLĖ, KIETIS ir PELYNAS rišti lėtai, nuosekliai, rankomis, tad kiekvienas smilkalų ryšulėlis unikalus. Smilkalai pagaminti iš barkūno ir kraujažolės stiebų ir žiedų, ir jų šiais metais surišau labai nedidelį kiekį, tačiau iš kitų smilkalų jie isšsiskiria savo visiškai laukine prigimtimi. Smilkalai surišti augalinės kilmės, natūraliu siūlu.

  • ilgis apie 12 cm;
  • storis apie 3 cm.
  • surinkta ir surišta rankomis Lietuvoje

Liko 10