Smilkalai DIEMEDIS

5,51 

Smilkalai DIEMEDIS surišti iš diemedžio šakelių ir lapelių. Diemedis (lot. Artemisia abrotanum), dar vadinamas dievmedžiu, diemedėliu, dievo medžiu ar žalmedžiu, nuo seno neatsiejamas senovės lietuvių liaudies medicinos augalas.

Smilkalai DIEMEDIS rišami iš to paties augalo, kuris yra vienas iš tradicinės lietuvio sodybos augalų. Augintas ne tik dėl jo išskirtinių savybių atbaidant vabzdžius kraujasiurbius, malonaus kvapo, bet ir dėl begalės legendų, kuriomis jis apipintas. Tikėta, kad šis augalas apsaugo namus nuo ligų.

Smilkalai DIEMEDIS išsiskiria savo išvaizda iš kitų mano rištinių smilkalų. Jie labiau panašūs į senelio surištą „žabų kūlalį“ nei į augalinius rištinius smilkalus. Ir tokia forma ir išvaizda – ne atsitiktinė. Diemedį, kadaise, būtent senelis ir atvežė iš savo kiemo, pasodinti prie mano tėvų namų. Tačiau augalas skurdo ir nyko, manėme, kad jis visiškai sunyko, kol keičiant tvorą neatradau mažo kerelio įsipynusio į tvoros tinklą ir perkėliau jį į naują vietą, šalia naujų savo šeimos namų, atokiame vienkiemyje, netoli Dubysos ir Nemuno santakos.

Smilkalai DIEMEDIS surišti iš kiečių giminei priklausančio augalo, kaip ir kiti mano auginami ir rišami, baltojo pelyno, pelyno ar kiečio su kitais priedais smilkalai. Kiečiai – tai žolinis augalas, ir iš mano auginamų, tik diemedis yra medėjantis, virstantis į krūmelį augalas. Tačiau nuo seno, vyravo paprotys diemdį prieš žiemą apgenėti, nes pavasarį jis vėl stebuklingai, gausiai atželia. Diemedžio apmirę šakeles rišti į smilkalus nusprendžiau ne atsitiktinai. Būtent smilkomų augalų ciklus sekdama ir stebėdama, surišau apmirusias diemedžio šakeles, galvodama apie šventąjį Palo Santo medį, kuris turi būti natūraliai nudžiuvęs, nuvirtęs ir miręs.

Smilkalai DIEMEDIS – padės apvalyti namus, pasisemti patirties ir stiprybės iš protėvių gyvenimo ir patirties, atkurti su jais prarastą ryšį.

Smilkalai DIEMEDIS, kaip ir kiti mano rišti smilkalai, skirti patalpų harmonizavimui, energetiniam valymui, meditacijai ir dvasinėms praktikoms. Smilkalus rekomenduoju uždegti nuo natūralios žvakės liepsnos.

Smilkalai DIEMEDIS nėra aromatizuoti, jų nepraturtinu jokiais papildomais eteriniai aliejais ar priedais. Visi mano rišami smilkalai yra be pridėtinių dervų, cheminių, mineralinių ar kitų sintetinių priedų, tad natūralūs, džiovinti augalai, turėdami šiek tiek natūralios drėgmės gali nustoti smilkti savaime po keleto minučių. Tačiau smilkydami elkitės atsakingai ir nepalikite smilkti smilkalų ryšulėlio be priežiūros.

Kiekvienas smilkalų ryšulėlis unikalus, skintas ir rištas rankomis. Augalai užauginti su meile, tausojančiai, vadovaujantis gamtinės žemdirbystės principais. Smilkalai pagaminti iš diemedžio (lot. Artemisia abrotanum) šakelių, surišti augalinės kilmės, natūraliu siūlu.

ilgis apie 12 cm;

storis apie 3 cm.

Užauginta, surinktą ir surišta rankomis Lietuvoje

Liko 9