Smilkalai KATŽOLĖ ir JONAŽOLĖ

5,51 

Smilkalai surišti iš katžolės stiebų, lapų ir jonažolės šakelių su žiedynais.

Aromatines žoles smilkalams rišti auginame atokiame vienkiemyje, netoli Dubysos ir Nemuno santakos. Čia vėjo kedenamos banguoja laukinės pievos, o sodybos gėlių darželiuose dūzgia bitės ir kamanės, siūbuoja raudonėliai, mėtos, kačių nosį kutena katžolės (lot. Nepeta racemosa) aromatas, žaliuoja rūtos, aromatu svaigina levandos ir čiobreliai, visai čia pat, laukinėse pievose geltonomis žvaigždutėmis švyti jonažolės (lot. Hypericum perforatum)

Kai visa ši gausa ima virsti į šalis ir vieni kitiems pradeda užstoti saulę, paklausius vėjo, mėnulio ir saulės patarimų, laukinių paukščių raginimų, išeinu su krepšiu spręsti savo žolynų nesutarimų. Atsargiai, atsiprašydama kiekvieno stiebelio, kerpu išvirtusius kerus, kuokštelius ir lapelius. Medelius taip pat kartais tenka pagenėti, vieną – kitą ne vietoje augančią šakelę nuraškyti. Surinkusi glėbį, nešu visus žolynus į trobą, kabinu šalia besikūrenančios krosnies ir vytinu. Kai augalai nurimsta ir paklūsta, imu po stiebelį, glaudžiu vienus su kitais ir suku, vynioju.

Smilkalų aromatas primins vakarus prie laužo, vasaras kaime, įžiebs kibirkštėlę mistikos ir įsups į ramybę. Jei smilkalą atiduosite savo katei, tikėtina, kad ji taip pat patirs gerų emocijų, o reginys jums pataisys nuotaiką.

Smilkalai skirti patalpų harmonizavimui, aromatizavimui, oro valymui, šiek tiek baido įkyrius vabzdžius.
Smilkalą rekomenduoju uždegti nuo žvakės liepsnos ir kartas nuo karto pernešant iš vienos erdvės į kitą, taip geriau pasiskleis natūralūs aromatai.

Rištiniuose smilkaluose nėra sintetinių ar pridėtinių dervų, tad natūralūs džiovinti, augalai turėdami savyje nedidelį kiekį drėgmės gali nustoti smilkti savaime po kelių ar keliolikos minučių, tačiau nepalikite smilkti smilkalų be priežiūros.

Kiekvienas smilkalų ryšulėlis unikalus, skintas ir rištas rankomis. Augalai užauginti su meile, tausojančiai, vadovaujantis gamtinės žemdirbystės principais. Smilkalai pagaminti iš katžolės (lot. Nepeta racemosa) ir jonažolės (lot. Hypericum perforatum), surišti lininiu siūlu.

  • susukta rankomis;
  • ilgis apie 7 cm;
  • storis apie 2,5 cm.
  • užauginta ir surišta rankomis Lietuvoje

Liko 14