Smilkalai KUKMEDIS

5,51 

Smilkalai KUKMEDIS surišti iš kukmedžio šakelių. Kukmedis (lot. Taxus baccata) žinomas kaip nepaprastas, mistinis augalas. Visžalis puskrūmis auga lėtai, gali išgyventi net iki kelių tūkstančių metų, nors Lietuvoje ir augęs, laukinėje gamtoje – išnykęs, tad auginamas tik sodybuose ir parkuose dėl savo dekoratyvumo.

Smilkalai KUKMEDIS rišami iš to paties pavadinimo augalo, vertinamo dėl itin kietos medienos, tad kukmedis šimtus metų buvo naudojamas ginklų gamyboje: strėlių, lankų, šautuvų buožių ir kt. Nors kukmedis ir įvardinamas kaip itin toksiškas ir pavojingas augalas, tačiau jis naudojamas vėžio vaistų gamyboje. Kukmedžio smikalus reikėtų rinktis ir naudoti labai atsakingai.

Smilkalai KUKMEDIS išsiskiria savo aromatu, kuris artimas spygliuočiams. Tai vienintelis augalas, kuris tiesiogiai siejamas su anapusiniu pasauliu. Ne veltui jis sodinamas kapuose. Kukmedis, kaip nemirtingumo simbolis vertinamas daugelyje tautų, apdainuotas folklore ir mitologijoje. Kukmedį vertino ir druidai, ir Žemyninės Europos žyniai laikė gyvybės ir naujos pradžios medžiu. Retkarčiai kukmedis vadinamas “raganų medžiu”.

Smilkalai KUKMEDIS surišti iš mano šeimos namų sode augančio kukmedžio šakelių. Kukmedis vadinamas ir mirties medžiu. Legendos pasakoja, kad kukmedis išdygsta iš palaidoto kūno burnos ir taip išneša jo sielą dangun, į anapusybę.

Smilkalai KUKMEDIS yra toksiški kaip ir pats augalas. Tad juos naudoti reikia itin atsakingai ir atsargiai. Smilkalus saugokite nuo vaikų ar naminių gyvūnų, naudoti rekomenduojama tik lauke, stengtis gausiai neįkvėpti dūmų. Rankose palaikius kukmedžio smilkalą, jas būtinai plaukite su muilu.

Smilkalai KUKMEDIS naudojami atsisveikinant su išėjusiaisiais, kapinėse, atsisveikinimo ritualuose. Legendos byloja, kad kukmedį reikia smilkyti netekus mylimojo, taip atsiskiria ir išsilaisvina mirusiojo siela ir pasiruošia kelionei, o gyvojo pasveiksta ir pasiruošia tolimesniam, naujam gyvenimui. Taip pat tai ir naujos pradžios, atsisveikinimo su praeitimi augalas, tad buvo tikima, kad kukmedį reikia smilkyti astronominių naujųjų metų proga ar naujo mėnulio ciklo, saulėgrįžos, lygiadienių apeigose.

Smilkalai KUKMEDIS, priešingai nei kiti mano rišti smilkalai, neskirti patalpų harmonizavimui ar meditacijai. Šie smilkalai skirti apeigoms, atsisveikinimo ceremonijai. Smilkalus rekomenduoju uždegti nuo natūralios žvakės liepsnos.

Smilkalai KUKMEDIS nėra aromatizuoti, jų nepraturtinu jokiais papildomais eteriniai aliejais ar priedais. Visi mano rišami smilkalai yra be pridėtinių dervų, cheminių, mineralinių ar kitų sintetinių priedų, tad natūralūs, džiovinti augalai, turėdami šiek tiek natūralios drėgmės gali nustoti smilkti savaime po keleto minučių. Tačiau smilkydami elkitės atsakingai ir nepalikite smilkti smilkalų ryšulėlio be priežiūros.

Kiekvienas smilkalų ryšulėlis unikalus, skintas ir rištas rankomis. Augalai užauginti su meile, tausojančiai, vadovaujantis gamtinės žemdirbystės principais. Smilkalai pagaminti iš kukmedžio (lot. Taxus baccata) šakelių, surišti augalinės kilmės, natūraliu siūlu.

ilgis apie 12 cm;

storis apie 3 cm.

Užauginta, surinkta ir surišta rankomis Lietuvoje

Liko 4