Smilkalai PELYNAS

5,51 

Smilkalai surišti iš pelyno lapų ir stiebų

Aromatinius augalus smilkalams rišti auginame atokiame vienkiemyje, netoli Dubysos ir Nemuno santakos. Čia vėjo kedenamos banguoja laukinės pievos, o sodybos gėlių darželiuose dūzgia bitės ir kamanės, siūbuoja raudonėliai, mėtos, aromatu svaigina levandos, čiobreliai, pūpso pelyno, dar vadinamo – karčiuoju kiečiu krūmeliai (lot. Artemisia absinthium).

Kai visa ši gausa ima virsti į šalis ir vieni kitiems pradeda užstoti saulę, paklausius vėjo, mėnulio ir saulės patarimų, laukinių paukščių raginimų, išeinu su krepšiu spręsti savo žolynų nesutarimų. Atsargiai, atsiprašydama kiekvieno stiebelio, kerpu išvirtusius kerus, kuokštelius ir lapelius. Surinkusi glėbį, nešu visus žolynus į trobą, kabinu šalia besikūrenančios krosnies ir vytinu. Kai augalai nurimsta ir paklūsta, imu po stiebelį, glaudžiu vienus su kitais ir suku, vynioju.

Smilkalai PELYNAS – apvalys ir išgrynins, atkurs namų pusiausvyrą. Tikima, kad pelyno smilkalai gali padėti apsisaugoti nuo “blogos akies”, išprašyti iš namų nekviestų svečių paliktas jų mintis ir jausmus.

Pelyno smilkalų aromatas intensyvus, karstelėjęs, kaip ir pats augalas ar jo vaistiniai preaparatai, arbatos. Pelyno smilkalas susuktas natūraliu, augalinės kilmės siūlu, surištas tik iš pelyno žolės, tad reikalui esant smilkalo žolė gali būti naudojama arabatai, tinktūrai ar nuovirui paruošti.

Smilkalai skirti patalpų harmonizavimui, aromatizavimui, oro valymui, šiek tiek baido įkyrius vabzdžius.
Smilkalą rekomenduoju uždegti nuo žvakės liepsnos.

Rištiniuose smilkaluose nėra sintetinių ar pridėtinių dervų, tad natūralūs džiovinti, augalai turėdami savyje nedidelį kiekį drėgmės gali nustoti smilkti savaime po kelių ar keliolikos minučių, tačiau nepalikite smilkti smilkalų be priežiūros.

Kiekvienas smilkalų ryšulėlis unikalus, skintas ir rištas rankomis. Augalai užauginti su meile, tausojančiai, vadovaujantis gamtinės žemdirbystės principais. Smilkalai pagaminti iš pelyno – karčiojo kiečio (lot. Artemisia absinthium) stiebelių ir lapų (priklausomai nuo sezono, kuriuo surinkta žolė, smilkaluose gali būti ir pelyno žiedų), surišti augalinės kilmės, natūraliu siūlu.

  • susukta rankomis;
  • ilgis apie 12 cm;
  • storis apie 3 cm.
  • užauginta ir surišta rankomis Lietuvoje

Liko 9