Smilkalai BARKŪNAS ir KRAUJAŽOLĖ

5,51 

Smilkalai BARKŪNAS ir KRAUJAŽOLĖ

Smilkalai BARKŪNAS ir KRAUJAŽOLĖ surišti iš laukinėje, žmogaus beveik nepaliestoje gamtoje augančių dviejų augalų. Bičių mėgstamo ir turinčio labai stirpų aromatą augalo – barkūno (lot. Melilotus albus) ir žolyno, vaisto nuo daugelio ligų, tinkančio ir maistui – kraujažolės (lot. Achillea millefolium). Aromatines žoles smilkalams rišti renku laukinėse pievose ir pamiškėse, greta atokaus vienkiemio, netoli Dubysos ir Nemuno santakos.

Smilkalai BARKŪNAS ir KRAUJAŽOLĖ surinkti iš pamiškės, atsargiai, atsiprašant kiekvieno stiebelio, kerpant tik išvirtusius kerus, kuokštelius ir lapelius. Surinkusi glėbį, nešu visus žolynus į trobą, kabinu šalia besikūrenančios krosnies ir vytinu. Kai augalai nurimsta ir paklūsta, imu po stiebelį, glaudžiu vienus su kitais ir suku, vynioju.

Smilkalai BARKŪNAS ir KRAUJAŽOLĖ – pažadins jūsų vidines ir prigimtines, gamtines galias, išskalidys netikrumo jausmą ir apvalys, atkurs pusiausvyrą. Tikima, kad barkūnas nuo seno buvo naudojamas apsisaugoti nuo pikto.

Smilkalai BARKŪNAS ir KRAUJAŽOLĖ kvepia intensyviai, barkūnos aromatas salstelėjęs, primins kaitinamo medaus aromatą, o kraujažolė apjungs, šiek tike karstelėjusiu savo kvapu, sugražins mus į laukinę gamtą.

Smilkalai BARKŪNAS ir KRAUJAŽOLĖ skirti patalpų harmonizavimui, aromatizavimui, oro valymui, šiek tiek baido įkyrius vabzdžius.
Smilkalą rekomenduoju uždegti nuo žvakės liepsnos.

Rištiniuose smilkaluose nėra sintetinių ar pridėtinių dervų, tad natūralūs džiovinti, augalai turėdami savyje nedidelį kiekį drėgmės gali nustoti smilkti savaime po kelių ar keliolikos minučių, tačiau nepalikite smilkti smilkalų be priežiūros.

Smilkalai BARKŪNAS ir KRAUJAŽOLĖ rišti lėtai, nuosekliai, rankomis, tad kiekvienas smilkalų ryšulėlis unikalus. Smilkalai pagaminti iš barkūno ir kraujažolės stiebų ir žiedų, ir jų šiais metais surišau labai nedidelį kiekį, tačiau iš kitų smilkalų jie isšsiskiria savo visiškai laukine prigimtimi. Smilkalai surišti augalinės kilmės, natūraliu siūlu.

  • ilgis apie 12 cm;
  • storis apie 3 cm.
  • surinkta ir surišta rankomis Lietuvoje

Liko 5