Puodynėlė DUONOS NAMAI

50,00 

Puodynėlė „Duonos namai“ – ilgai brandintas kūrinys. Įkvėptas senovės lietuvių kultūros ir duonos kepimo tradicijos. Puodynėlė – kiekvienų namų duonos raugo saugotoja. Namuose kepantys duoną dažnai užsiaugina, užsiraugia ir savo unikalų raugą, „duonos mamą“, kuris išsiskiria tik tiems namams ir tai virtuvei būdinga mikroflora, bakterijų įvairove ir gausa. Puodynių naudojimas buityje turi gilias šimtų, gal net tūkstantmečių tradicijas. Neretai jose raugdavo pieną, laikė medų ar taukus.

Duonos raugas, tešlos gabalėlio pavidalu buvo saugojamas duonkubilyje, kamaroje. Pasikeitus mūsų papročiams ir įpročiams, raugas dažniausiai gyvena šaldytuve. Vienos šeimininkės jį laiko stiklainyje, kitos – plastikiniame inde.

Iš pagarbos duonai ir tradicijoms, sukūriau specialiai duonos raugui laikyti skirtą indą – puodynėlę, kurioje, po drobinio audeklo skiaute, užrištas linine virvele, snaudžia mūsų namų duonos raugas.
Indas nulipdytas virvelinės keramikos technika iš natūralaus rankomis minkyto molio, saikingai dekoruojant sidabru ir rūkinant uosio drožlėse raku technika. Molis natūraliomis priemonėmis tonuojamas, užgrūdinamas, o melsvi sidabro potėpiai ir trupinėliai išsilydo ir sublizga. Puodynėlė – tamsi, šiurkštoka, išorėje matomi nelygumai, glazūros įtrūkimai. Indas turi mikro poras ir gali įgerti į save perteklinį skystį, taip ilgainiui išsaugodamas savo vidiniame paviršiuje ir visą mikrobiologinę informaciją.

Indo negalima plauti indaplovėje, šildyti mikro bangų krosnelėje, rekomenduojama vengti temperatūrinio šoko.
Kiekvienas gaminys yra unikalus, tad net ir tokie patys indai skiriasi vienas nuo kito atspalviu, dekoru, tekstūra ir forma.

    • lipdyta rankomis;
    • vienetinė;
    • pažymėta autorės įspaudu;
    • diametras apie 12 cm;
    • aukštis apie 15 cm.

Liko 2 (galime užsakyti)