Vaza “Nakties turtai”

72,60 

Vaza “Nakties turtai” iš raudono molio, dekoruota mėlyna sidabro glazūra ir išdegta raku technika.
Vaza “Nakties turtai” nulipdyta rankomis virvelinės keramikos būdu. Šį indų kūrimo metodą naudojo mūsų protėviai, iki susiformuojant baltų gentims, kurie gyveno didžiųjų upių pakrantėse beveik prieš 5000 metų.

Vaza „Nakties turtai“ yra iš to paties pavadinimo kūrinių ciklo, kurie kuriami išskirtinai raku technika. Kuomet sukurtas, nulipdytas keramikos kūrinys yra išdžiovinamas, išdegamas krosnyje 1100C temperatūroje, tuomet aušinamas. Ataušusio indo dalis paviršių dengiama skaidria, bespalve glazūra, kuri užsandarina poras ir neleidžia į šukę įsigerti drėgmei.
Nuglazūravus pirmu sluoksniu laukia dar vienas degimas. Taip skaidri glazūra, pagaminta iš stiklo dulkių su priedais, išsilydo ir sukuria blizgų paviršių. Dažniausiai šia glazūra dengiamos indų vidinės ertmės. Po degimo krosnyje laukia dar vienas aušinimas ir glazūravimas.

Antrasis glazūravimas vyksta iš dalies redukcine sidabro glazūra. Netolygiais potepiais padengiamas paviršius, sukuriant dažo sankaupų piešinį, tinklą. Tuomet kūrinys vėl keliauja į krosnį, kurioje pakaitinus iki 1000C laipsnių.

Krosnis, žaižaruojanti kaip ugnikalnio lava atveriama, iki raudonumo įkaitęs kūrinys iš jos išimamas ir perkeliamas į specialią talpą, kurioje užpilamas medžio drožlėmis. Drožlėms ėmus degti, smilkti išgaunamas pilkas, juodas, mėlynas, sidabriškai blizgus paviršius, primenantis nakties dangumi keliaujančius debesis.

Vaza sukurta subtilioms floristinėms kompozicijoms, sausoms puokštėms ar pavieniam augalo žiedui, žvelgiant į japonų ikebanos tradiciją ir wabi sabi filosofiją.

    • lipdyta rankomis virveline technika;
    • vienetinė;
    • pažymėta puodžiaus įspaudu;

    Šis gaminys sukuriamas pagal išankstinį užsakymą per 2-3 savaites.

Išankstinis užsakymas