Grietininiai blynai

Grietininiai blynai lėkštėje

Grietininiai blynai – tai tarsi legenda. Mano brangiausiasis pasakojo sakmes apie nuostabiai purius ir putlius blynelius, kuriuos kepdavo jo senelė Ona. Vėliau išmokęs jos receptą, dar vaikystėje tokius blynus kepdavosi pats. Tikrojo recepto man taip ir niekas neperdavė, nes senelė jį nusinešė Anapilin, o užrašytas jis niekur neišliko. Bet keletą kartų, paprasčiausiai ruošiant savaitgalio pusryčius šeimai, išgirdau komplimentą iškeptiems blynams, kad jie „tokie, kaip senelės“ – visomis skoninėmis ir fizinėmis savybėmis, ir primena vaikystę. Kiekvienos šeimininkės blynai yra kitokie, tai priklauso ne tik nuo recepto, bet ir nuo begalės kitų veiksnių, kurie gali kelti šypseną, bet tikrai yra ne iš piršto laužti. Tai ir mėnulio fazė, ir tų namų mikroflora, ir patiekalo ingredientų fizinės ir cheminės savybės… Ir šeimininkės nuotaika. Yra ūpas? Kaip tik, toks laikas, kai ilgiau nei įprastai sukamės virtuvėje – kepam blynus.

Jums reikės:

125 g grietinės (arba natūralaus jogurto be priedų);

50 g cukraus;

1⁄4 a. š. druskos;

2 kiaušinių;

120 g miltų;

1⁄2 a. š. kepimo miltelių;

5 v. š. aliejaus (kepimui);

2 v. š. kiaulės taukų (kepimui);

Paruošimas:

Jei turite pakankamai laiko galite kiaušinių trynius atskirti nuo baltymo, tuomet juos išsukti su cukrumi ir grietine. Miltai su druska ir kepimo milteliais išmaišomi ir po truputį maišant supilami į grietinę. Baltymai išplakami iki standžių putų ir švelniai, kad nesukristų įmaišomi į blynų tešlą. Tešla pastatoma į šaldytuvą 10—15 min., kad subręstų. Tačiau skubant, ypač kai nekantrūs valgytojai trypia ratu, galima ir sugudrauti – neatskirti trynių nuo baltymų, o maišyti tešlą klasikiniu būdu, ir nevėsinti jos. Taip šiek tiek nukentės blynų putlumas ir purumas, bet ne skonis. Į keptuvę pilkite aliejų, dėkite taukus, įkaitinkite. Blynus kepu gerai į kaitintoje ketaus keptuvėje – joje temperatūra pasiskirsto tolygiau.

Riebalams įkaitus, po šaukštą dėkite tešlą ir kepkite iš abiejų pusių, kol gražiai pagels. Šiuos blynus mano šeima labiausiai mėgsta su trintomis braškėmis, o aš rekomenduoju juos dar ir šaukšteliu grietinės pagardinti.